Kurs języka angielskiego dla najmłodszych dzieci (klasy I-III szkoły podstawowej)

2 godziny lekcyjne (2 x 45 minut) tygodniowo, w tym 1 godzina konwersacji lub 1 godzina zegarowa (1 x 60 minut) w tygodniu.

1 grupa – klasa I szkoły podstawowej
2 grupa – klasa II szkoły podstawowej
3 grupa – klasa III szkoły podstawowej

Na tym etapie edukacyjnym, taki właśnie podział jest najbardziej uzasadniony bowiem gwarantuje stabilny i zrównoważony rozwój umiejętności językowych. Dzieci dopiero zaczynają swoją przygodę z językiem, odkrywają swoje zdolności, umiejętności i zainteresowania. Te pierwsze lata kontaktu z językiem są niezwykle ważne bowiem kształtują pozytywny stosunek dziecka do nauki języka obcego. Stanowią bazę do dalszej pracy i dalszych wyzwań językowych. Oczywiście, w sytuacji gdy dziecko przejawia wyjątkowe zdolności i przyswaja treści szybciej niż inni może za zgodą rodzica zostać przeniesione do starszej grupy .

Dzieci posługujące się językiem obcym są znacznie lepiej przygotowane do tego, by sprostać wymogom stawianym im przez szkołę. Rozpoczęcie nauki w dzieciństwie to szansa na lepszy start w dorosłe życie oraz większe możliwości wyboru przyszłej kariery. Zdajemy sobie sprawę z tego, jak niespiesznie realizowany jest program w szkołach i mając na uwadze to, że dzieci w publicznej szkole nie mają możliwości nauczyć się i przetrenować prawdziwej komunikacji w języku angielskim ze względu na zróżnicowany poziom i liczne grupy, w naszej szkole skupiamy się na nauce mówienia. Już od początku nauki w naszej szkole Państwa dziecko będzie uczyło się zadawać proste pytania i udzielać na nie odpowiedzi. W trakcie zajęć młodzi słuchacze są od początku motywowani do mówienia w języku obcym. Nowe słownictwo jest wprowadzane systematycznie po to, aby dać dzieciom czas na pełne przyswojenie słówek i zwrotów, a następnie swobodne ich wykorzystanie.

Materiał jest systematycznie utrwalany i ćwiczony a postępy monitorowane w formie quizów i testów. Oprócz nauki struktur gramatycznych i wzbogacania słownictwa, dziecko uczy się również myśleć w danym języku.  Proponowany kurs rozwija umiejętności językowe niezbędne w konkretnych sytuacjach życiowych.

  • stawiamy na komunikację
  • myślimy po angielsku
  • kładziemy nacisk na poznawanie słownictwa i zwrotów
  • uczymy się przez zabawę, ale nauczanie i uczenie się traktujemy bardzo poważnie
  • nie wymagamy umiejętności czytania i pisania (klasa1)
  • świetnie się bawimy